Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Generatory ciągu kominowego

( ilość produktów: 8 )

Generator ciągu kominowego 

Zapewnienie odpowiedniego ciągu w przewodach kominowych to podstawa komfortu i bezpieczeństwa również w budownictwie jednorodzinnym. Aby ułatwić przepływ powietrza, często wykorzystuje się rozmaite generatory ciągu kominowego, które montuje się na szczycie komina spalinowego.

Szeroki wybór nowoczesnych rozwiązań można znaleźć na naszej stronie w oddzielnej kategorii z generatorami ciągu kominowego. 

Czym jest generator ciągu kominowego i dlaczego się go stosuje? 

Generator ciągu kominowego to, najprościej mówiąc, nasada znajdująca się na szczycie komina wentylacyjnego, dymowego bądź spalinowego, montowana w celu stabilizacji oraz zwiększenia ciągu kominowego.

Generator spełnia swoją funkcję niezależnie od warunków atmosferycznych, wiatru, wysokości położenia czy też wysokości przekroju poprzecznego komina. Stosuje się go, zwłaszcza gdy występują zawirowania powietrza na wylocie komina, wynikające z niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrów lub innych czynników zewnętrznych. 

Generator a przewód kominowy — jak działa generator ciągu kominowego? 

Zasada działania oparta jest na iniekcji, czyli zjawisku fizycznym, polegającym na wytworzeniu podciśnienia w przewodzie komina. To właśnie generator ciągu wytwarza podciśnienie w przewodzie głównym poprzez wytworzenie strumienia powietrza w przewodzie pobocznym.

Strumień powietrza jest wytwarzany przez umieszczenie i uruchomienie wentylatora poza obrębem przewodu kominowego głównego.

Generator poprzez tak skonstruowaną budowę wykazuje odporność na wysokie temperatury, a główny przewód kominowy nie jest blokowany. 

Rozwiązania do wspomagania ciągu — dlaczego warto zastosować generator ciągu kominowego? 

✅ Korzyści płynące z zastosowania generatora ciągu kominowego to oczywiście zwiększenie i stabilizacja ciągu kominowego niezależnie od warunków zewnętrznych.

Zaletą jest brak występowania elementów, zwężających światło przewodu, przez który przepływają dym, spaliny lub powietrze.

Istnieje również możliwość sterowania generatorem, a jeżeli ten nie pracuje, komin zachowuje się tak, jakby w ogóle nie było w nim dodatkowej instalacji. Generator nie powoduje bowiem blokowania przewodu kominowego.

Możliwe jest również sterowanie układem w taki sposób, aby dobrać odpowiednią prędkość działania generatora.

Generatory bywają stosowane razem z kotłami gazowymi, opalanymi węglem bądź w przypadku kominków.

 

Uwaga! Nie wolno stosować generatora, jeżeli kotły opalane są ekogroszkiem, a także w razie stosowania kotłów opalanych węglem.

 

✅ Generatory ciągu kominowego są produktem wartym rozważenia, gdy chcemy polepszyć jakość przepływu strumienia wydobywających się z komina powietrza lub spalin.

Wykonanie z blachy chromoniklowej zapewnia wysoką jakość i trwałość generatorów.

W sprzedaży dostępne są głównie dwie średnice generatorów: 150 mm i 200 mm, z dwiema wersjami podstaw.

Dostępne też są różnego rodzaju redukcje dopasowujące generator ciągu kominowego do komina.

Dlatego bez problemu jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni dla Twoich potrzeb generator ciągu kominowego. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepsze rozwiązanie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 25 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-20
Ok
2022-09-20
Polecam
pixel