Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

( ilość produktów: 39 )

 

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym 

Co to jest wkład kominkowy z płaszczem wodnym? 

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym to urządzenia, pozwalające ogrzać nie tylko pomieszczenie, w którym się znajdują, ale także pozostałe części mieszkania lub domu. Dzięki funkcji podłączenia kominka do centrum ogrzewania domowego można w oszczędny i nowoczesny sposób zadbać o odpowiednią temperaturę powietrza w domu.

Szeroki wybór takich produktów oferujemy na naszej stronie TrendKominki, by zapewnić praktyczne, efektowne rozwiązania grzewcze dla każdego wnętrza. 

Nowoczesny kominek z płaszczem wodnym — w jaki sposób działa wkład z płaszczem wodnym? 

Jak działa kominek z płaszczem wodnym? Zasada jest prosta – podczas spalania drewna w kominku (w ramach komory spalania) dochodzi do podgrzewania wody, znajdującej się wewnątrz płaszcza (produkt posiada dwie ścianki, pomiędzy którymi przepływa woda). Następnie jest ona transportowana do układu grzewczego i grzejników, w których oddaje się ciepło zgromadzonej wody do wnętrza.

Co zatem zyskujemy, jeśli zdecydujemy się zainstalować kominek z płaszczem? Dzięki takiemu rozwiązaniu ciepło dostaje się do kaloryferów i ogrzewania podłogowego. Jest to więc świetne wsparcie i alternatywa dla systemu centralnego ogrzewania zasilanego z kotła. Wkład kominkowy z płaszczem wodnym w pełni wykorzystuje ogień, który rozpala się w kominku, dzięki czemu nie trzeba martwić się o nadmierne zużycie energii cieplnej. 

Kiedy stosuje się kominek z płaszczem wodnym? 

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym najczęściej znajduje zastosowanie w tzw. okresie przejściowym (dotyczy to np. okresu między latem a jesienią).

To właśnie wtedy temperatura na zewnątrz nie jest jeszcze na tyle niska, by np. włączać ogrzewanie gazowe lub na tyle wysoka, by rezygnować z dogrzewania domu czymkolwiek (np. w okresie między zimą a wiosną).

Biorąc pod uwagę fakt, że gazowe ogrzewanie (m.in. kotły gazowe) generuje spore rachunki za energię, wkład kominkowy zdaje się bardzo oszczędnym i praktycznym rozwiązaniem. 

Zalety zastosowania wkładu kominkowego z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym 

Główną zaletą wyboru wkładu kominkowego z płaszczem wodnym jest połączenie aspektów praktycznych z estetycznymi. Tego typu rozwiązania wyróżniają się olbrzymim komfortem użytkowania oraz stanowią ważny element wystroju, bowiem sama obudowa kominka może zostać wykończona tak, by wpisać się w każdą modną aranżację.

Spora grupa osób decyduje się na montaż kominka w domu, by móc w miłej atmosferze spędzić chłodny wieczór.

Okazuje się, że wkłady tego typu pozwalają nie tylko ogrzać się przy samym źródle ciepła, ale także rozdystrybuować ciepło w pozostałych pomieszczeniach mieszkalnych, dzięki możliwości podłączenia kominka do instalacji centralnego ogrzewania całego domu.

Wymienione cechy sprawiają, że coraz częściej wybiera się właśnie kominek z płaszczem wodnym jako wsparcie lub zastępstwo dla centralnego ogrzewania domu. Dodatkowo takie źródło ciepła potrafi przydać się do podgrzewania wody użytkowej w kranach.

Elegancki wygląd i przytulna atmosfera w salonie w połączeniu z oszczędnym ogrzewaniem mieszkania to rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć. 

Kominki z płaszczem wodnym a instalacja grzewcza. Jakie są wymagania instalacyjne dla wkładu kominkowego z płaszczem wodnym? 

Sposób podłączenia wkładu kominkowego do instalacji jest zależny od kilku czynników.

Można do nich zaliczyć częstotliwość użytkowania kominka. Jeśli planuje się rozpalać ogień codziennie, warto zainwestować w duży zbiornik buforowy (ok. 800-1000 litrów), w którym gromadzi się gorąca woda, co pozwala dłużej ogrzewać dom. W przypadku sporadycznego korzystania z kominka wystarczy zbiornik o pojemności do 500 litrów.

Na sposób połączenia kominka wpływa także rodzaj instalacji grzewczej, która jest dostępna w budynku.

Wyróżnić można:

  • ogrzewanie podłogowe,

  • ogrzewanie grzejnikowe,

  • ogrzewanie ścienne.

Choć miejsce montażu wkładu kominkowego nie wpływa na sposób rozprowadzania ciepła, należy umieścić go tam, gdzie ustawiony jest komin.

Nie zawsze jest to możliwe, jednak dobrą wiadomością jest to, że łatwo samodzielnie stworzyć komin ze stali nierdzewnej. Istnieje też możliwość zakupu odpowiedniego systemu kominowego w sklepie.

Biorąc pod uwagę fakt, że głównym nośnikiem ciepła we wkładach kominkowych z płaszczem wodnym jest woda, która dostaje się do grzejników, niemałe znaczenie ma tutaj połączenie za pomocą rur.

Zbiornik buforowy, do którego dostaje się gorąca woda z kominka, powinien więc być połączony dwoma rurami – jedną przeznaczoną do dystrybucji ciepłej wody (zasilanie) oraz drugą do pozyskiwania wody zimnej. 

Ogrzewanie w całym budynku dzięki instalacji kominka z płaszczem wodnym w domach jednorodzinnych? 

Czy kominek z płaszczem wodnym może być jedynym źródłem ciepła? To możliwe! Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym wysokiej jakości zapewniają optymalną dystrybucję energii cieplnej do każdego zakątka mieszkania, pozwalając w oszczędny sposób stworzyć komfortowe warunki.

Poznaj nasze nowoczesne kominki z płaszczem wodnym i wybierz wygodne źródło światła do Twojego domu. W razie wszelkich pytań lub wątpliwości skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy pomogą dobrać idealne instalacje i rozwiązania grzewcze do każdego domu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 26 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Szybka i profesjonalna obsługa
2023-12-20
Ok
pixel