Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obudowy kominkowe

( ilość produktów: 98 )

Obudowa kominkowa

Obudowa kominkowa jest elementem, który w dużej mierze decyduje o walorach estetycznych i dekoracyjnych kominka. Do zabudowania standardowego wkładu da się wykorzystać rozmaite materiały, które wpływają na wygląd całej konstrukcji oraz nastrojowość wnętrza, w jakim się je umieści. Szeroki wybór praktycznych, trwałych i efektownych rozwiązań można znaleźć w naszej ofercie na stronie TrendKominki.

Wykonana z najwyższej jakości, odpowiednich materiałów, dopracowana z troską o każdy nawet najdrobniejszy detal zabudowa wkładu kominkowego przez długi czas ozdabia wnętrze i zapewnia bezproblemowe funkcjonowanie wkładu grzewczego. 

Zabudowa kominkowa — niezbędny element każdego kominka 

Pamiętajmy jednak, że wkład grzewczy to tylko jeden z elementów składowych kominka. Oprócz niego niezbędna jest też odpowiednia zabudowa kominka.

Aby urządzenie grzewcze mogło być użytkowane bezpiecznie i było dekoracją pomieszczenia, w którym jest zainstalowane, konieczne jest zastosowanie specjalnej zabudowy. Niezbędna bywa też odpowiednia zewnętrzna obudowa kominka, wykonana na przykład z naturalnych materiałów (np. kamień naturalny). Powinna ona wpisywać się w założenia estetyczne całego pomieszczenia.

Jak zatem obudować wkład kominkowy? Jak wykonać zabudowę? Można skorzystać z trzech możliwości:

  • postawić na gotowy produkt,

  • zlecić wykonanie wyspecjalizowanej ekipie,

  • wykonać zabudowę samodzielnie.

Pomaga w tym płyta kominkowa — łatwa w montażu i obróbce, niepyląca i niepalna. Dzięki niej kominek da się zabudować naprawdę szybko, wygodnie, optymalizując przy tym koszty. 

Jakość ma kluczowe znaczenie — jak dopasować wkład kominkowy? 

Warto zdać sobie sprawę z tego, że obudowy kominkowe nowoczesne nie pełnią wyłącznie funkcji estetycznej. Element ten odpowiada przede wszystkim za kumulowanie ciepła i ochronę wkładu przed przegrzaniem. Gdy w palenisku wesoło strzela ogień, temperatura wewnątrz kominka dochodzi do 400 stopni Celsjusza. Ryzyko pożaru w ramach wnętrza jest więc znaczne, ale bez obaw — dobrze skonstruowane i wykonane z najlepszych materiałów nowoczesne obudowy kominkowe skutecznie chronią domowników i ich dobytek. 

Nowoczesne kominki do wnętrz — jaki materiał użyć do wykonania zabudowy kominka (wykorzystanie płyt izolacyjno-konstrukcyjnych)? 

Jak powinny być zabudowane obudowy kominka? Do wykończenia kominka nadają się najróżniejsze materiały, od naturalnych po syntetyczne. Dużym uznaniem cieszą się obudowy kominków kamienne (marmur, wapień, piaskowiec czy granit), które łatwo komponują się z niemal każdym wnętrzem. Przy ich pomocy tworzy się nowoczesne obudowy kominka lub rozwiązania rustykalne, lub klasyczne.

Swoich zwolenników mają też obudowy betonowe, idealne do wnętrz industrialnych, ceglane, które długo utrzymują ciepło i wspaniale uzupełniają aranżację rustykalną, czy z elementami drewnianymi.

Coraz większym uznaniem inwestorów i wykonawców cieszy się płyta krzemianowo-wapniowa. Gdy tworzona jest obudowa kominka, pełni ona dwie funkcje — konstrukcyjną i izolacyjną. W wielu przypadkach jest to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie do skutecznego wykończenia kominka i uzyskania efektownego wnętrza. To w dużej mierze ogranicza koszty inwestycji i nakład czasowy, zwłaszcza że płyty kominkowe są niezwykle łatwe w obróbce, a praca z nimi wymaga użycia jedynie podstawowych narzędzi. Wiele z nich prezentuje się również bardzo elegancko.

Alternatywą dla płyt krzemianowo-wapniowych są płyty wermikulitowe i płyty szamotowe.

Płyty szamotowe charakteryzują się zdolnością akumulacji ciepła i zabudowy kominkowe wykonane przy ich użyciu przypominają w działaniu znane wszystkim piece kaflowe.

✅ Na naszą ofertę składają się płyty krzemianowo-wapniowe oraz pozostałe materiały niezbędne do wykonania odpornej na wysokie temperatury obudowy i zabudowy kominka:

  • kleje,

  • zaprawy klejowe,

  • impregnat,

  • masy szpachlowe,

  • kołki TDM do mocowania płyt do ściany z tyłu wkładu kominkowego,

  • wkręty fosfatyzowane,

  • siatka konstrukcyjna,

  • wełna kominkowa.

Dla osób stawiających na najbardziej zaawansowane rozwiązania odpowiednim wyborem będzie płyta kominkowa Skamol, która świetnie nadaje się na solidną obudowę kominka.

Płyta SkamoEnclosure Board to płyta konstrukcyjno-nośna, za pomocą której można łatwo stworzyć lekką i wytrzymałą konstrukcję, całkowicie odporną na działanie wysokich temperatur.

Uwaga! Do wykonania zabudowy kominka przy użyciu płyt Skamol nie wymaga się postawienia konstrukcji stelaża! To zatem niemalże gotowe, nowoczesne obudowy kominkowe do prostego i wygodnego montażu.

Alternatywnym rozwiązaniem jest płyta kominkowa Promasil — przeznaczona do wykonania izolacji ścianek kominka, która może jednocześnie pełnić funkcję jego obudowy.

Do wykonania zabudowy kominka do domu przy użyciu płyt Promasil wymagana jest konstrukcja stelaża.

✅ Oferujemy także uniwersalne ramki kominkowe firmy Darco i szeroki wybór kratek wentylacyjnych marki Ventlab.

Sprawdź naszą stronę i poznaj praktyczne obudowy do kominków, wykonane z rozmaitych materiałów. Znajdź mnóstwo inspiracji, które pomogą Ci wykończyć Twój pokój kominkowy w preferowanym stylu. Jeśli będziesz mieć pytania, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 22 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-09-28
Wszystko zgodne z opisem
2022-09-20
Polecam
pixel