Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kominki i Piece

( ilość produktów: 384 )

 

Wkłady kominkowe

Kominek kojarzy się z ciepłem domowego ogniska i uśmiechniętymi twarzami naszych bliskich i znajomych, popijających ciepłą, owocową herbatę w blasku wesoło trzaskających płomieni... Najczęściej sercem kominka jest wkład kominkowy. Coraz częściej odchodzimy już od naturalnych, mało sprawnych otwartych palenisk.

W tej chwili oferta wkładów kominkowych jest bardzo szeroka i różnorodna. Istnieje kilka metod podziału kominków, które chętnie montuje się w domach. Pojawiają się rozwiązania do zabudowy, kominki wolnostojące, wkład kominkowy narożny etc. Jednak jednym z najczęstszych metod kategoryzacji jest podział na wkłady kominkowe jedno i dwupłaszczowe. Niejeden przykład takiego wkładu kominkowego można znaleźć na naszej stronie internetowej. 

Wkłady kominkowe jednopłaszczowe 

Tradycyjne jednopłaszczowe wkłady żeliwne są coraz mniej popularnym rozwiązaniem, natomiast coraz większym powodzeniem cieszą się wkłady dwupłaszczowe, wyróżniające się większą praktycznością w codziennym użytkowaniu w warunkach domowych. 

Wkłady kominkowe dwupłaszczowe 

Wkłady kominkowe dwupłaszczowe to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Posiadają stalową obudowę oraz palenisko wykonane z żeliwa lub cegieł szamotowych.

Tak jak żeliwo, cegły szamotowe akumulują ciepło, a proces kurczenia i rozszerzania się materiałów, który zachodzi pod wpływem gwałtownie zmieniających się temperatur wewnątrz kominka, nie ma bezpośredniego wpływu na jego obudowę.

Tego typu rozwiązanie zmniejsza ryzyko uszkodzenia obudowy, bo nie łączy się bowiem ona bezpośrednio z paleniskiem. Dzięki temu, w razie potrzeby, wymiana uszkodzonego paleniska nie stanowi większego problemu.

Materiały, które są obecnie wykorzystywane do budowy elementów kominkowych, są nie tylko żaroodporne, ale również dobrze akumulują ciepło.

Zwiększona zdolność magazynowania ciepła stanowi podstawę efektywnego opalania drewnem i dodatkowo wspiera wszelkie działania ekologiczne. 

Rodzaje wkładów kominkowych 

Nasz sklep internetowy oferuje szeroką gamę wkładów kominkowych od producentów, których wieloletnie doświadczenie gwarantuje wysoką jakość i niezawodność wytwarzanych przez nich urządzeń oraz ich zgodność z obowiązującymi normami ekologicznymi.

Coraz częściej stosuje się kominki powietrzne przeznaczone do domów z wentylacją mechaniczną i rekuperacją.

Producenci, tacy jak Spartherm, RomotopBef czy polski Hitze i Defro, posiadają w swojej ofercie całą gamę wkładów z drzwiczkami otwieranymi na bok lub podnoszonymi do góry (tzw. gilotyna).

Komiki mogą mieć szybę prostą, bądź narożną, w zależności od potrzeb i gustów klienta.

Oddzielne grupy stanowią wkłady panoramiczne, o dużej szerokości przeszklenia, przeznaczone głównie do dużych i przestronnych pomieszczeń oraz wkłady typu SLIM, które charakteryzuje mała głębokość zabudowy. Stosuje się je głównie w niewielkich wnętrzach. 

Wkłady kominkowe powietrzne (konwekcyjne) 

Ze względu na materiał wykonania wyróżnia się na rynku trzy rodzaje wkładów powietrznych: żeliwne, żeliwno-stalowe i stalowe.

Każdy z nich posiada inną charakterystykę i właściwości użytkowe. 

Wkłady kominkowe żeliwne 

Unikalne właściwości akumulacyjne żeliwa sprawiają, że urządzenia grzewcze wykonane z niego efektywnie akumulują i długo oddają ciepło do otoczenia.

Minusem wkładów żeliwnych jest ich raczej toporna i mało nowoczesna stylistyka oraz spory ciężar. 

Wkłady kominkowe stalowe 

Wkłady stalowe ze względu na swoje nowoczesne wzornictwo i lekką formę cieszą się coraz większą popularnością.

Pomimo różnicy we właściwościach akumulacyjnych pomiędzy stalą i żeliwem, współcześnie produkowane wkłady stalowe, m.in. dzięki zastosowaniu wyłożenia komory spalania ceramicznymi materiałami akumulującymi ciepło na bazie szamotu, nie odbiegają pod względem wydajności i efektywności grzewczej od wkładów żeliwnych. 

Wkłady kominkowe stalowo-żeliwne 

Dla tych użytkowników, którzy mają trudność z wyborem pomiędzy stalą a żeliwem, istnieje alternatywa w postaci wkładów powietrznych wykonanych z połączenia obydwu tych materiałów, czyli wkładów stalowo-żeliwnych.

Tego typu wkłady kominkowe (narożne i proste) posiadają elementy wchodzące w skład paleniska wykonane z żeliwa, ze względu na jego właściwości akumulacyjne, natomiast elementy frontu wkładu kominkowego są wykonane ze stali, w celu uzyskania nowoczesnego i atrakcyjnego designu.

Większość wkładów kominkowych posiada specjalny mechanizm, tzw. czystej szyby, pozwalający na łatwe utrzymanie w czystości przeszklenia kominka. 

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym 

Innym wariantem wkładu kominkowego są rozwiązania z wodnym płaszczem, dzięki którym da się ogrzać nie tylko pomieszczenie kominkowe, ale też cały dom. Takie konstrukcje cieszą się obecnie ogromną popularnością. Można je znaleźć również w naszej ofercie. Jaka jest ich przewaga nad tradycyjnymi kominkami?

Wkłady kominkowe tego typu, przystosowane do intensywnego palenia, wyposażono w wysoki czopuch i wbudowane w jego wnętrze płomieniówki, co pozwoliło zwiększyć powierzchnię wymiany ciepła. Cały wkład kominkowy wykonany jest z wysokiej klasy stali odpornej na działanie wysokich temperatur.

Ciąg powietrza jest regulowany za pomocą szybra. Możliwe jest również ręczne sterowanie procesem spalania powietrza poprzez popielnik. Kominki z wodnym płaszczem, ze względu na potencjalne straty ciepła, posiadają głównie szybę prostą lub rzadziej narożną.

Takie wkłady kominkowe umożliwiają ogrzewanie domu w ekonomiczny sposób. Stanowią bowiem skuteczne i wydajne źródło ciepła.

Podłącza się je do instalacji centralnego ogrzewania poprzez specjalną instalację obiegu wody.

Znajdujący się we wkładzie płaszcz wodny bardzo szybko nagrzewa się gorącym powietrzem z kominka. Gorąca woda wędruje do wężownicy, która zasila układ centralnego ogrzewania.

Kominek z płaszczem wodnym jest alternatywą dla pieca gazowego lub węglowego. Taki wkład kominkowy to zatem opcja praktyczna i wygodna w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza w okresach przejściowych.

Kominek z płaszczem wodnym potrafi zasilić instalację centralnego ogrzewania i podgrzać wodę użytkową. Instalacja kominka wiąże się z wysokimi kosztami i najlepiej, jeżeli zostanie on przewidziany już na etapie projektowania domu. To sposób na ograniczenie wydatków związanych z prawidłowym montażem wkładu kominkowego oraz pięknym wykończeniem przestrzeni. 

Wysokiej jakości wkład do kominka od TrendKominki (wkłady kominkowe narożne lub z szybą prostą, szybami z dwóch lub trzech stron) - jak zapewnić ciepło w domowych wnętrzach? 

Wkłady kominkowe dostępne na stronie TrendKominki to nowoczesne, wydajne rozwiązania, dzięki którym da się zbudować przytulny klimat oraz zapewnić ciepło nie tylko w pomieszczeniu z kominkiem. Wyróżnia je również nowoczesny design, wpisujący się nawet w bardzo wysublimowane gusta. Zachęcamy zatem do poznania pełnej oferty, pełnej takich produktów jak kominek narożny, z dwiema lub trzema szklanymi ścianami, by wybrać wkład kominkowy najlepiej odpowiadający indywidualnym potrzebom.

W razie wątpliwości, czy lepiej wybrać żeliwne wkłady kominkowe, czy stalowe, bądź gdy szuka się odpowiedzi, czy konkretne wkłady kominkowe sprawdzą się w większym wnętrzu, zachęcamy do rozmowy z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą dobrać najlepszą opcję.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 28 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-31
Bardzo duży wybór materiałów...POLECAM
2023-10-01
Super obsługa. Kontakt telefoniczny - fachowe porady. Kontakt mailowy podczas realizacji zamówienia i przesyłki. Dostawa na czas. Towar jeszcze nie wypróbowany, ale polecam.
pixel