Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasady kominowe obrotowe

( ilość produktów: 54 )

Nasada kominowa obrotowa 

Oprócz wzniesienia samego komina warto również zamontować na jego szczycie praktyczne nasady kominowe, które zwiększają jego funkcjonalność, zabezpieczają i wzmacniają ciąg kominowy. W wielu domach poza standardowymi nasadami stałymi montuje się również nasady kominowe obrotowe.

Szeroki wybór takich produktów, pochodzących od najwyższej klasy producentów, można znaleźć w naszym sklepie Trend Kominki. 

Nasady kominowe wentylacyjne — do czego służą? 

Nasady kominowe występują w wielu wariantach. Można podzielić je choćby na:

  • nasady kominowe spalinowe,

  • nasady kominowe dymowe,

  • nasady kominowe wentylacyjne.

Dodatkowo wyróżnia się:

  • nasady stałe na szczycie komina (nasady kominowe stałe),

  • obrotowe nasady kominowe,

  • samonastawne nasady kominowe,

  • hybrydowe nasady kominowe.

Dostępne na rynku produkty miewają podstawy stałe bądź uchylne (ułatwia czyszczenie przewodu przy piecach i kominkach opalanych drewnem lub węglem). Można również znaleźć na naszej stronie nasady bez podstawy. W ich przypadku na końcu znajduje się rura zakładana bezpośrednio do przewodu kominowego.

Jakie jest zastosowanie nasad kominowych? Ich zadaniem jest ochrona przewodu kominowego przed osłabieniem ciągu kominowego. Stabilizują one ciąg, zabezpieczając przed cofaniem się spalin do przewodu i powstaniem ciągu wstecznego. Dodatkowo chronią przewód kominowy przed zanieczyszczeniami, pojawiającymi się przy zmiennych warunkach atmosferycznych, oraz osiedlaniem się ptaków w przewodzie.

Nasada kominowa obrotowa to rozwiązanie idealne w budynkach usytuowanych w lokalizacjach, gdzie często wieje mocny wiatr (np. nad morzem lub w górach). W jej przypadku energię kinetyczną wiatru stosuje się do wytworzenia podciśnienia w przewodzie kominowym, co wzmacnia ciąg. 

Z czego produkuje się nasady kominowe montowane w przewodach wentylacyjnych (przewodach spalinowych)? 

Do produkcji nasad kominowych wykorzystuje się trwałe i lekkie materiały, zazwyczaj metale. Można znaleźć choćby nasady kominowe obrotowe:

  • z blachy ocynkowanej,

  • miedziane,

  • chromoniklowe.

Wybór materiału zależy w głównej mierze od rodzaju urządzeń grzewczych i paliwa w nich stosowanego. Dla pieców opalanych gazem i olejem należy choćby wybrać nasady z blachy chromoniklowej kwasoodpornej. 

Funkcjonalne obrotowe nasady kominowe na komin — jak wygląda montaż? 

Jak zamontować nasady obrotowe na szczycie komina? Należy wybrać odpowiednie rozwiązanie spośród dostępnych produktów, zwracając uwagę na to, by nasada wystawała ponad szczyt dachu, co umożliwia swobodne wydostawanie się spalin na zewnątrz. Nasady dobiera się do konkretnego typu urządzenia grzewczego, rodzaju, kształtu i średnicy przewodu. 

Trend Kominki — jak wybrać idealną nasadę kominową obrotową? 

Odpowiednie nasady kominowe to dobry sposób na zabezpieczenie przewodu kominowego oraz stabilizację ciągu kominowego. Wysokiej klasy nasady obrotowe, dostępne na stronie Trend Kominki, wykorzystują siłę wiejącego wiatru, pomagają wytworzyć podciśnienie w przewodzie i skuteczniej odprowadzać na zewnątrz spaliny. To dobry sposób na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa dla domowników.

Zachęcamy do poznania naszej pełnej oferty i dopasowania obrotowej nasady do indywidualnych potrzeb. W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą dobrać perfekcyjne produkty dla każdego przewodu kominowego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 25 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Szybka i profesjonalna obsługa
2022-09-28
Wszystko zgodne z opisem
pixel