Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Regulator ciągu kominowego - dlaczego warto go zamontować?
Komin to podstawowy element instalacji centralnego ogrzewania i kominka, którego zadaniem jest odprowadzanie dymu, spalin i innych szkodliwych oparów z wnętrza budynku. Niestety, czasem siła ciągu kominowego jest zbyt duża i wówczas potrzebne jest dodatkowe urządzenie: regulator ciągu kominowego.
Czytaj więcej
Dlaczego dymi się z kominka?
Czy podczas rozpalania w kominku od razu czujesz zapach dymu unoszący się w powietrzu? Czy dym z kominka nie ulatnia się do wentylacji, ale cofa do salonu? Na kominku i szybie osadza się trudna do usunięcia warstwa sadzy i smoły? Prawdopodobnie masz niewłaściwie zamontowany kominek lub wadliwą wentylację. Jakie są najczęstsze przyczyny dymienia z kominka i jakie kroki podjąć, aby uniknąć takiej sytuacji?
Czytaj więcej
Dlaczego warto mieć  w ogrodzie nowoczesne palenisko?
Paleniska ogrodowe to coraz chętniej wybierana alternatywa dla tradycyjnego ogniska. Wolnostojące, przenośne i nowocześnie zaprojektowane służą nie tylko do tradycyjnego “opiekania kiełbasek”, ale stanowią atrakcyjną ozdobę ogrodu. Dlaczego warto zainwestować w palenisko ogrodowe?
Czytaj więcej
Czyszczenie kominka - jak to robić prawidłowo?
Sprawdzanie stanu technicznego, konserwacja i czyszczenie kominka to czynności, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie urządzenia grzewczego. Dlaczego należy regularnie czyścić kominek i jak zrobić to w odpowiedni sposób? Poniżej zestaw niezbędnych informacji.
Czytaj więcej
Brudne ściany od kominka - jak sobie z tym radzić?
Stylowy kominek w salonie to marzenie wielu z nas. Oprócz ciepła wprowadza do wnętrza klimat i przytulną atmosferę. Niestety częste korzystanie z kominka może powodować szybsze brudzenie się przestrzeni powierzchni wokół niego. Dlaczego kominek brudzi ściany i jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej
Jakie kominki spełniają wymagania ekoprojektu?
Od 1 stycznia 2022 roku w całej Unii Europejskiej weszła w życie dyrektywa Parlamentu Europejskiego określająca wymagania energetyczno-emisyjne dla urządzeń grzewczych. Co w praktyce oznacza to dla użytkowników kominków rekreacyjnych czy pieców wolnostojących (typu koza)? Jakie parametry techniczne musi mieć kominek, aby spełniać wymogi unijnego ekoprojektu? Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 25 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Szybka i profesjonalna obsługa
2022-09-28
Wszystko zgodne z opisem
pixel